Depilacja laserowa Białystok | Depilacja LightSheer Białystok

Depilacja laserowa LightSheer

Laser diodowy LightSheer Desire firmy Lumenis ® jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia.

LightSheer Desire

Laser diodowy LightSheer Desire firmy Lumenis ® jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji Europejskich, w tym ISO 9001.

Na czym polega depilacja laserowa?

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę (pigment włosa) – zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka.

Działanie lasera diodowego LightSheer ściśle związane jest ze zmieniającym się cyklem życiowym włosa.

Wyróżnić możemy trzy fazy wzrostu włosa w brodawce włosowej: anagen, będący aktywną fazą wzrostu, katagen, jako faza przejściowa oraz telogen, czyli faza spoczynkowa. Przebieg poszczególnych faz jest zawsze niezmienny, a cykl wzrostu włosa powtarza się nieprzerwanie przez całe życie. Każdy mieszek włosowy ma swój indywidualny, genetycznie zdeterminowany cykl włosowy. Istotny jest również fakt, iż poszczególne cykle w sąsiednich mieszkach włosowych są na różnych etapach, przez co owłosienie na naszym ciele występuje regularnie i nie jesteśmy tymczasowo łysi. Nazywamy to asynchroniczną produkcją włosów.

Badania wykazały największą skuteczność wiązki laserowej wobec włosów znajdujących się w fazie wzrostu. Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów są „nieme” na działanie lasera.

Ile zabiegów potrzebujemy?

Depilację laserową wykonuje się w seriach, minimalnie są to 4 zabiegi w odstępach średnio 4 – 12 tygodniowych. Na ostateczną ilość zabiegów oraz efekt końcowy wpływa szereg czynników takich jak: kolor i grubość włosa, fototyp, gospodarka hormonalna, płeć, regularne wizyty. Nie możemy zatem jednoznacznie określić liczby planowanych zabiegów. Każda osoba wymaga indywidualnego podejścia.

Najlepiej usuwa się włosy ciemne, mocne, grube u ludzi z jasną karnacją.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu depilacji laserowej musi być odczuwalne gorące ukłucie. Oznacza to, że włos jest odpowiednio zakwalifikowany i terapia będzie skuteczna. Stopień odczuwania uzależniony jest od indywidualnej wrażliwości oraz koloru i grubości włosa.

Wskazania do zabiegu:

  • szybki odrost włosów, niezadowolenie z tradycyjnych metod depilacji,
  • problem wrastających włosów, zapalenie mieszków włosowych,
  • stany zapalne, uczulenia występujące po depilacji woskiem, kremem, maszynką,
  • zaburzenia endokrynologiczne – hirsutyzm, hipertrychoza.

Przeciwwskazania do zabiegu

Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, do których należą:

  • ciąża,
  • choroby nowotworowe,
  • terapie hormonalne oparte na lekach światłouczulających,
  • włosy blond, rude, siwe,
  • choroby skóry, fotodermatozy,
  • bielactwo, łuszczyca, padaczka (względne),
  • aktywne infekcje skóry, opryszczka,
  • świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza,
  • terapia doustna retinoidami,
  • terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi (antybiotyki, dziurawiec, nagietek, pokrzywa),
  • terapia miejscowa kremami z wit. A, E, C, kwasami owocowymi,
  • depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilator mechaniczny) – 4 tygodnie przed zabiegiem.

Przygotowanie do zabiegu:

  1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Stosuj kremy, balsamy nawilżające kilka dni wcześniej, ale nie w dniu zabiegu.
  2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką jednorazową w miejscu depilacji. Na pierwszą wizytę prosimy pozostawić małą powierzchnię około 1-2 cm2 z nieogolonym włosem. Pozwoli to nam ocenić kolor i strukturę włosa oraz dobrać odpowiednie parametry.
  3. Nie wyrywamy włosów przy użyciu wosku, pęsety, depilatora mechanicznego – 4 tygodnie przed zabiegiem w przypadku twarzy i 6 tygodni na pozostałych partiach. Depilację kremem możemy wykonać najpóźniej tydzień przed zabiegiem. Włosy można natomiast golić lub przycinać.
  4. 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania kremów lub maści z wit. A, E, C, retinoidami i kwasami owocowymi na depilowanym obszarze. Preparaty o działaniu złuszczającym odstawić 1 tydzień wcześniej.
  5. W przypadku doustnej terapii retinoidami, należy odczekać minimum 6 miesięcy pomiędzy zakończeniem kuracji, a pierwszym zabiegiem.
  6. Leki światłouczulające oraz zioła o podobnym działaniu (np. dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1,2) należy przestać przyjmować przynajmniej 1 tydzień przed zabiegiem.
  7. Minimum 4 tygodnie przed zabiegiem nie wolno się opalać (naturalnie i solarium). W przypadku stosowania samoopalaczy czekamy aż ich barwnik się zmyje.
  8. W przypadku kuracji antybiotykowej zabieg możemy wykonać najszybciej 2 tygodnie po przyjęciu ostatniej dawki leku lub 3 tygodnie w sytuacji antybiotyków o przedłużonym działaniu.

Postępowanie po zabiegu:

  • okolicę zabiegową myjemy czystą letnią wodą, żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym,
  • unikamy gorących kąpieli, sauny,
  • jeżeli depilacja dotyczyła pach, unikamy antyperspirantów z alkoholem,
  • okolicę zabiegową smarujemy żelem łagodzącym do czasu ustąpienia zaczerwienienia, obrzęku,
  • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzamy po 2 tygodniach od zabiegu,
  • nie opalamy się 3-4 tygodnie po zabiegu; stosujemy fotoprotekcję (najlepiej filtry anty-UVA i B o wskaźniku ochrony 50 i więcej) w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV.