Peeling chemiczny, peelingi chemiczne - Mini Clinic Białystok

Peeling chemiczny DNA RECOVERY PEEL

To peeling wykorzystujący najnowsze osiągnięcia nanotechnologii, który działa na poziomie DNA.

DNA Recovery Pell

DNA Recovery Peel System to przełom w dziedzinie nanotechnologicznych peelingów chemicznych. Działa on na poziomie DNA, przez co wykazuje szerokie spektrum skuteczności oraz zapewnia bardziej spektakularne efekty, niż tradycyjne preparaty o działaniu anti-aging. Zabieg ten można wykonywać o każdej porze roku, nawet latem.

Mechanizm działania DNA Recovery Pell

DNA Recovery Peel opiera się na technologii Nanotech, która polega na transporcie substancji aktywnych w głąb skóry przy pomocy liposomów – lipidowych pęcherzyków. Rozwiązanie to pozwala uniknąć nieprzyjemnego pieczenia i podrażnienia skóry, występującego podczas stosowania klasycznych peelingów, których działanie zależne jest od pH. Innowacyjna formuła sprawia, że zabieg jest całkowicie bezpieczny, a jego wzmacniające i regenerujące właściwości docenią szczególnie cery wystawione na szkodliwe działanie promieniowania UVA i UVB.

Preparaty stosowane w trakcje zabiegu wykazują dodatkowo właściwości:

 1. Naprawcze DNA skóry,
 2. Antyoksydacyjne – ochraniające skórę przed działaniem wolnych rodników,
 3. Przeciwzmarszczkowe – skóra staje się widocznie odmłodzona już po pierwszych kilku sesjach.

Składniki działające synergicznie w DNA Recovery Peel:

 1. Kwas ferulowy – jego działanie polega na ochronie skóry przed szkodliwymi wpływami promieniowania UVA i UVB. Wzmacnia działanie pozostałych fotoprotektorów. Chroni DNA komórkowe, przez co zmniejsza uszkodzenia w komórkach skóry wywołane promieniowaniem UVA i UVB. Wzmacnia działanie antyoksydantów: witaminy C i E oraz neutralizuje wolne rodniki. Zmniejsza zapalenie i rumień powstałe na skutek procesów oksydacyjnych zachodzących w skórze przy udziale wolnych rodników. Zmniejsza ryzyko powstania przebarwień poprzez hamowanie działania enzymu tyrozynazy.
 2. Retinol – stymuluje produkcję włókien kolagenowych, wykazuje wobec nich działanie naprawcze i ochronne. Reguluje aktywność zmienionych melanocytów.
 3. Czynniki wzrostu EGF, TGF- beta2 – stymulują aktywność fibroblastów i żywych komórek naskórka keratynocytów. Przyśpieszają naprawę naskórka oraz pobudzają włókna kolagenowe do syntezy.
 4. Enzymy naprawcze DNA (fototoliaza, endonukleaza, egzonukleaza) – naprawiają uszkodzenia wywołane działaniem wolnych rodników.
 5. Cynk i aminokwasy – stabilizują nici DNA.

Efektem działania składników jest:

 1. ochrona skóry przed uszkodzeniami słonecznymi,
 2. hamowanie procesów fotostarzenia skóry,
 3. wzrost jędrności, elastyczności skóry,
 4. spłycenie zmarszczek,
 5. poprawa faktury skóry,
 6. redukcja przebarwień, rozjaśnienie, wyrównanie kolorytu skóry,
 7. odżywienie i nawilżenie wszystkich warstw skóry,
 8. regulacja pracy gruczołów łojowych, poprawa kondycji skóry tłustej i z tendencją do trądziku.

Jakie są odczucia podczas zabiegu?

W trakcie aplikacji kwasu wystąpić może odczucie delikatnego mrowienia, które ustępuje po kilku minutach. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest napięta, rozjaśniona i nawilżona.

Wskazania:

 1. uszkodzenia posłoneczne,
 2. zmarszczki płytkie i głębokie,
 3. starzenie biologiczne,
 4. przebarwienia, nierównomierny koloryt skóry,
 5. skóra odwodniona, pozbawiona jędrności i elastyczności,
 6. rogowacenie słoneczne,
 7. naprawa struktury DNA,
 8. terapia trądziku.

 

Jak często należy powtarzać zabieg?

DNA Recovery Peel wykonujemy w odstępach 2 tygodniowych. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii 4 – 6 zabiegów. Jednorazowa terapia działa na skórę odświeżająco i regenerująco.

Pomiędzy peelingami DNA można stosować inne peelingi, a także korzystać z różnorodnych zabiegów takich jak mezoterapia mikroigłowa czy mezoterapia bezigłowa.

Pielęgnacja DNA Recovery Peel dedykowana jest osobom w każdym wieku, z widocznymi oznakami fotostarzenia. Zabieg ten jest pewnego rodzaju przełomem, gdyż można go wykonywać przez cały rok. Od teraz zabiegi złuszczające latem przestają być kontrowersyjne